Zabawki erotyczne – jak wybrać te bezpieczne?

Życie erotyczne z czasem może stawać się, nudne i monotonne. Z tego powodu, warto zastanowić się nad jego urozmaiceniem. Opcji na to jest co jasne całkiem spoko, lecz prawdopodobnie najpopularniejszą z nich są zabawki erotyczne. Akcesoria, których zadaniem jest potęgowanie przyjemności podczas seksu. Kupując jednak pierwszą sex zabawkę, warto mieć na uwadze bezpieczeństwo. Na co więc dokładnie zwrócić uwagę, na co uważać i kiedy poważnie zastanowić się nad zakupem?

Bezpieczeństwo i atesty

Atest to dokument poświadczający, że dany produkt jest zgodny z ustalonymi wcześniej normami. Mogłoby się wydawać, że nie dotyczy to akcesoriów erotycznych. Nic bardziej mylnego. Przed wydaniem produktu na rynek, powinien spełniać on wszelkie wymogi. W kontekście wibratorów i podobnych akcesoriów chodzi głównie o zastosowanie bezpiecznych dla skóry materiałów. Jaki materiał jest najlepszy?

Sylikon – idealny do zabawek erotycznych

akcesoria sex shopSex gadżety wykonane z sylikonu, posiadają wiele korzystnych cech a wybór jest bardzo duży, sprawdź tutaj. Sprawiają one, że wykonane z niego gadżety erotyczne, są bezpieczne dla zdrowia, zachowania higieny, a w związku z tym nie narażają używających na infekcje. Jakie to cechy?

  • porowatość – sylikon nie jest porowaty. Z tego powodu czyszczenie zabawki nie powinno stanowić żadnego problemu
  • hipoalergiczność – sylikon jest także hipoalergiczny, dzięki czemu nie należy obwiać się reakcji alergicznych skóry
  • zapach – sylikon, ani nie pochłania zapachów, ani też sam nie pachnie, dzięki czemu będzie mógł on, służyć bardzo długo dając stałą przyjemność

Należy pamiętać jednak, że akcesoria erotyczne wykonane z sylikonu, nie mogą mieć kontaktu z sylikonowymi lubrykantami. Stosując takie sex zabawki należy zaopatrzyć się w lubrykanty wodne. W przeciwnym wypadku, gadżet może ulec uszkodzeniu.