Wibrator klasyczny – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Wibratory klasyczne są chyba najpopularniejszymi zabawkami erotycznymi, a mnogość użytych do ich produkcji materiałów przyprawia o zawrót głowy. Dla wielu osób liczy się przede wszystkim to, aby wibrator nie uczulał bardzo delikatnych błon śluzowych, a także był łatwy w dezynfekcji.

Tworzywa sztuczne – czy wszystkie są odpowiednie?

Najpowszechniej do produkcji wibratorów wykorzystuje się tworzywa sztuczne. Niejeden wykonany z nich wibrator klasyczny nie będzie jednak najlepszym wyborem. Osoby uczulone na lateks nie powinny wybierać zarówno wibratorów lateksowych, jak i tych wykonanych ze zwykłego silikonu, które też mogą wywołać u nich reakcję alergiczną. Całkowicie będzie silikon medyczny, który daje gwarancję braku reakcji alergicznych.

Wibrator klasyczny wykonany z takich tworzyw najlepiej jest myć ciepłą wodą z mydłem, a można też kupić dedykowane pianki, płyny i chusteczki. Nie wolno go natomiast czyścić dowolnymi środkami, w tym wieloma płynami dezynfekującymi ogólnego użytku, gdyż wchodzą one w reakcję z tworzywami sztucznymi, mogąc nieodwracalnie zniszczyć wibrator, stanowiąc przy tym poważne zagrożenie dla zdrowia.

Wibrator klasyczny z naturalnych materiałów – najlepszy wybór?

Wiele osób zniechęconych do tworzyw sztucznych używa wibratorów klasycznych wykonanych z materiałów całkowicie naturalnych – https://sensu.pl/wibratory-klasyczne, które nie tylko są trwalsze, ale można bezpiecznie czyścić je różnymi środkami. Należą do nich metal, szkło, kamień, czy ceramika.

Wibratory takie, poza łatwością czyszczenia, posiadają pewną pożądaną przez niektórych cechę – można eksperymentować z ich temperaturą, podgrzewając je, lub też schładzając. Różne temperatury dają odmienne wrażenia, jednak każde z nich jest bardzo przyjemne. Nie każdy jednak lubi to, że wibratory te są twarde i sztywne. Jeżeli najwyższym priorytetem jest jednak możliwość dokładnej dezynfekcji, takie wibratory będą najlepsze.

Kierując się powyższymi wskazówkami, można wybrać wibrator klasyczny, który dostarczy ogromnej przyjemności przy maksimum bezpieczeństwa.