Jak dbać o nasze akcesoria erotyczne?

Akcesoria erotyczne już dawno przestały być czymś wstydliwym. Mówimy o nich całkiem otwarcie, gadżety dla dorosłych goszczą na łamach popularnych gazet. Jednak nie każdy wie, jak prawidłowo dbać o zabawki erotyczne.

Dlaczego warto dbać o nasze zabawki?

Najprościej rzecz ujmując, gdy dbamy o gadżety erotyczne, dbamy też o zdrowie własne, a także o zdrowie naszego partnera seksualnego. Bo wbrew pozorom zabawek dla dorosłych nie używają tylko osoby samotne. Tego typu akcesoriów mogą używać także pary pozostające w długoletnich związkach. Zabawki erotyczne pomogą rozwiać nudę w sypialni.

W jaki sposób prawidłowo czyścić akcesoria erotyczne?

Najlepiej sprawdzą się gadżety silikonowe. Ten materiał nie jest porowaty. A zatem brud w niego nie wnika. Zabawki po użyciu powinniśmy zawsze dokładnie umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Kolejny krok to staranne suszenie. Jeżeli tego samego gadżetu erotycznego w trakcie jednego stosunku będzie używać więcej osób, to zawsze używajmy prezerwatyw. Dzięki temu uchronimy się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Niektóre akcesoria erotyczne bez problemu możemy wygotować. Ważne, żeby były wykonane z materiałów odpornych na wysoką temperaturę, czyli metalu, szkła, silikonu. Zabawka nie może też zawierać mechanizmu wibrującego.

Jeżeli lubimy wygodę to możemy zakupić specjalne produkty do czyszczenia gadżetów erotycznych. Mogą one mieć postać pianki, specjalnych chusteczek czy płynu. Takie specyfiki mają nie tylko działanie antybakteryjne, ale i przeciwgrzybicze.