Fantazje i ich realizacja – droga do wymarzonych doznań

Bez względu na to, czy mówimy o seksie w długim, wieloletnim związku, czy o życiu erotycznym pary, która dopiero się poznaje, w tej sferze życia nie powinno być miejsca na ograniczenia. Mimo to wiele osób obawia się, jak ich druga połowa zareaguje na wspomnienie o głęboko skrywanych fantazjach. Zupełnie niepotrzebnie – dzielenie się fantazjami to dla wielu par sposób, by umocnić istniejącą między nimi więź.

Komunikacja – sztuka dobrego seksu

Nad istotą i znaczeniem fantazji dla życia seksualnego człowieka prowadzone są intensywne badania naukowe, których liczba przybywa z roku na rok. To obecnie pewne – przyjazna, pozbawiona osądów i krytyki rozmowa o fantazjach seksualnych pomaga w uzyskaniu długotrwałej satysfakcji w związku i ma pozytywny wpływ na relacje między partnerami.

Nie znaczy to, że rozpoczęcie takiej rozmowy będzie łatwe, jeśli nigdy nie poruszaliście tego tematu, ale warto dać jej szansę. Kręcą Was stroje erotyczne, zabawy w policjantów i złodziei, a może myśl o seksie w nietypowym miejscu? Żadna fantazja nie jest zła czy niepoprawna, jeżeli tylko zostanie zakomunikowana w pełen szacunku sposób, a na drugą osobę nie będzie wywierana presja, że musi wziąć udział w jej realizacji.

Przebrania i inne opcje – moc zaklęta w wyobraźni

Czy wszystkie fantazje służą do tego, by prędzej czy później przenieść je do rzeczywistości? Absolutnie nie – niektóre z nich zawierają elementy, które w życiu społecznym nie są akceptowalne, inne z kolei przynależą do świata baśni i nie ma sposobu, by przekuć je w czyn. Czasami największy potencjał fantazji leży właśnie w słowach, czasem z kolei możecie spróbować odgrywania ról i przebrań.

Nie znaczy to jednak, że fantazje nie mogą być punktem wyjścia do działań, które pozwolą Wam zobaczyć drugą osobę w nowym, ekscytującym świetle. Przykładowo, by zainspirować się fantazją o rycerzu na białym koniu czy spotkaniu tajemniczego nieznajomego, wystarczą odpowiednie sexowne przebrania i otwartość na dobrą zabawę. Przy pomocy kilku prostych akcesoriów, strojów erotycznych czy odpowiedniego oświetlenia możecie przeobrazić swoją sypialnię w miejsce, gdzie wszystko jest możliwe.